TOP 5 polskich seriali medycznych – zestawienie

stetoskop

Temat medycyny obecny jest na dużym oraz małym ekranie od dziesiątek lat. Spektakularne produkcje cieszą oko po dziś, choć istnieje również kilka dzieł o nieco mniejszym kalibrze, które wciąż potrafią zachwycać miłośników kina. W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie 5 naszym zdaniem najlepszych polskich seriali medycznych. Zapraszamy do lektury!

Na dobre i na złe

Kultowy już serial emitowany jest przez TVP od roku 1999. Fabuła prezentuje losy zarówno zawodowe, jak i prywatne lekarzy pracujących w szpitalu w Leśnej Górze pod Warszawą. Dzięki doborowi obsady do kanonu przeszły już postaci Jakuba Burskiego oraz Zosi Burskiej (Artur Żmijewski oraz Małgorzata Foremniak). Ciekawostkę stanowi fakt, że serial „Na dobre i na złe” jest w pierwszej trójce najdłużej emitowanych seriali w historii rodzimej telewizji.

Matki, żony i kochanki

Serial „Matki, żony i kochanki” w co trudno uwierzyć jest starszy niż poprzednik, ponieważ emitowany na antenie telewizji polskiej od roku 1996. Opowiada o losach 4 kobiet, które po skończeniu medycznego liceum nie mają szans na znalezienie pracy w zawodzie – wyjątek stanowi jedna z nich, co jest motorem napędowym akcji serialu. Ciekawostkę stanowi fakt, że zarówno w przypadku „Na dobre i na złe”, jak i serialu tytułowego, kompozycje początkowe wykonywane są przez Annę Jurksztowicz.

kwiatek

Diagnoza

Dość o przebrzmiałych serialach – pora na nowe. A nowym jest niewątpliwie serial „Diagnoza”. Produkcja weszła na ekrany w roku 2017. Dzieło TVN odniosło spektakularny sukces za sprawą Mai Ostaszewskiej. Odtwórczyni głównej roli zjawia się w klinice z zaburzeniami pamięci i z czasem próbuje rozwikłać zagadkę swej przeszłości. Konsekwencje okazują się zaskakujące!

Daleko od noszy

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć przykładu humoreski, a takim niewątpliwie jest serial „Daleko od noszy”, który drzewiej występował pod tytułem „Szpital na perypetiach”. Serial emitowany przez stację POLSAT emitowany jest od roku 2001, a za jego popularność odpowiedzialni są odtwórcy głównych ról – Piotr Gąsowski, Paweł Wawrzecki, Krzysztof Kowalewski oraz Hanna Śleszyńska. Zabawne sytuacje spotykające lekarzy jednego z oddziałów zahaczają o wątki humoru brytyjskiego, co oznacza, że miłośników takiej formy nie brakuje.

Sprawdź: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne_Swiece-sojowe-i-do-masazu-1822.html

Na ratunek – 112

To stosunkowo nowy, bo kilkuletni serial paradokumentalno-dreszczowy o charakterze misyjnym. Fabuła pozostaje odrębna i niezwiązana w każdym kolejnym odcinku. Serial prezentuje codzienną pracę operatorów numeru ratunkowego 112. Zdjęcia do serialu powstają we Wrocławiu, a w role głównych postaci wcielają się aktorzy-amatorzy. Dotychczas powstało 6 serii – łącznie 315 odcinków.

Źródło: https://www.allecco.pl/.