Event promocyjny – jak wygląda?

Ogólną ideą każdego wydarzenia promocyjnego jest pozyskanie nowych klientów, zwiększenie świadomości marki i okazanie lojalności obecnym klientom. Większość wydarzeń promocyjnych jest bezpłatna dla publiczności, choć zdarzają się sytuacje, w których wydarzenie może wymagać od firmy sprzedaży biletów w celu pokrycia kosztów wydarzenia.

Event promocyjny – jak wygląda?

Niektóre wydarzenia promocyjne koncentrują się na pozyskiwaniu funduszy poprzez sprzedaż produktów i usług lub poprzez organizowanie pewnego rodzaju interaktywnego wydarzenia. Te wydarzenia związane z pozyskiwaniem funduszy czasami mają określony temat wokół tego, na co zbierane są pieniądze. Innym razem impreza taka może przybrać formę rozrywki, w której organizacja organizuje występ komediowy lub muzyczny dla swojej lokalnej społeczności.

Kto nie kocha darmowego jedzenia? Odpowiedź: Nikt. Dlatego wiele firm decyduje się na wydarzenie promocyjne, takie jak gotowanie, piknik lub kolacja. Zazwyczaj wydarzenia te będą miały również prelegenta, którego zadaniem jest podniesienie świadomości na temat konkretnego produktu lub usługi. Może nawet istnieć wystawa, która pokazuje, jak działa produkt lub usługa, dając społeczeństwu bezpłatną wersję próbną – https://exploring.pl/event-promocyjny/.

Innym rodzajem imprezy promocyjnej będą obchody urodzin lub rocznicy firmy. Podczas tych wydarzeń firma zazwyczaj oferuje wysokie rabaty i promocyjne prezenty dla klientów, aby powiedzieć „Dziękujemy za wspieranie nas przez te wszystkie lata!” Planiści zazwyczaj reklamują się intensywnie, aby wygenerować szum i przyciągnąć jak najwięcej osób, aby się pojawić.

O tym warto pamiętać!

Bez względu na to, ile pieniędzy lub wysiłku włożysz w reklamę swojej firmy za pośrednictwem kanałów drukowanych i cyfrowych, nic nie może pokonać wydarzenia na żywo, które oferuje Twojej społeczności osobiste doświadczenie Twojej marki. Wydarzenia promocyjne dają PEŁNĄ uwagę publiczności. Spróbuj to uzyskać poprzez marketing w mediach społecznościowych lub marketing e-mailowy – to NIGDY się nie wydarzy. Ale dzięki wydarzeniu promocyjnemu tworzysz indywidualne połączenie z klientami, które pielęgnuje relacje i buduje lojalność. Pracując z klientami, upewniamy się, że mamy co najmniej 8 tygodni na zaplanowanie wydarzenia promocyjnego. Daje nam to wystarczająco dużo czasu na reklamowanie wydarzenia, wysyłanie osobistych zaproszeń na pocztówki, zestawianie RSVP i zarządzanie wszystkimi pozycjami logistycznymi na liście rzeczy do zrobienia. Na pewno będziesz chciał usiąść i zastanowić się, kim powinni być Twoi docelowi odbiorcy wydarzenia. Czy próbujesz zdobyć nowych klientów lub zbudować lojalność wobec marki z klientami, których już masz? Nowa firma najprawdopodobniej będzie chciała zdobyć nowych klientów, podczas gdy firma, która istnieje już od jakiegoś czasu, może chcieć skupić się na utrzymaniu zadowolenia klientów, których już przyciągnęła.