Ochrona środowiska w kontekście naszego życia

francja

Jesteś szalony na punkcie ekologii i naszego środowiska i być może nie możesz już dłużej patrzeć na to co się dzieje? Przecież nasze zdrowie jest najważniejsze! Dlaczego więc tak wielu ludzi stara się je zniszczyć i przy okazji doprowadzić nasze środowisko do kresu wytrzymałości?

Przecież jest to kompletnie bezsensu, bo wszyscy finalnie żyjemy na tym samym świecie i niszczenie go przynosi skutki ujemne każdemu z nas, a nie tylko wybranym jednostkom.

W miastach oddychamy smogiem

Ochrona środowiska powinna więc być priorytetem wielu osób, które na co dzień w ogóle się nią nie interesują, zostawiając ją w rękach osób, którym ani trochę nie zależy na naszej planecie i powietrzu, którym oddychamy. Dlaczego? Czy myślą oni, że skoro to oni zatruwają środowisko to ich to już nie dotyczy? Co za błędne i bezsensowne myślenie. Wszyscy jesteśmy tutaj jedynie gośćmi i każdego z nas matka ziemia może stąd z łatwością usunąć, a choroby spowodowane złą jakością skażonego powietrza, dotyczą nas wszystkich w naprawdę równym stopniu. Wobec przyrody nie ma ludzi równych i równiejszych i o tym pamiętać powinny także pozostałe osoby.

niebo

Nad większością ogromnych miast, codziennie gromadzi się przerażający smog, który zanieczyszcza powietrze, a my tym wszystkim oddychamy i wciągamy to do płuc! Przecież to prawdziwa masakra dla naszego organizmu. Czy mamy szansę na to, aby zlikwidować szkodliwy smog. Może i tak, ale jak? Czy mogą powstać oczyszczalnie powietrza, które będą go wchłaniać i sprawiać, że oddane powietrze będzie czyste i zdrowe?