Jak mężczyzna powinien dbać o skórę twarzy?

twarz

Mówi się, że twarz to najważniejszy element ludzkiego ciała w dużej mierze mówiący o naszej aparycji i o tym, co mamy do zaoferowania światu. Męska twarz na co dzień wystawiona jest na wiele czynników pogarszających jej wygląd i postarzających, takich jak słoneczne promieniowanie UV, ciężka praca fizyczna kurz, pył, częste imprezy czy samo golenie, które niesamowicie potrafi ją podrażnić. Jeśli twarz będzie zadbana, a my dołożymy wszelkich starań, aby dobrze się prezentowała, możemy zyskać naprawdę wiele. Świetna twarz może nam pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów, oraz w sukcesywnym spełnianiu założeń biznesowych dążących do sukcesów transakcyjnych. Jej dobry wygląd umożliwia nam również zaistnienie w oczach potencjalnej partnerki, która poza naszym charakterem, ocenia również to, jak wyglądamy. Abyśmy jednak prezentowali się nienagannie, należy wykonać kilka czynności prewencyjnych.

Aftershave

Pierwszym krokiem w kierunku poprawienia kondycji skóry naszej twarzy jest regularne stosowanie kremu pogoleniu lub innego rodzaje aftershave.W czasie regularnego golenia wierzchnia płaszczyzna skóry jest wysoce podrażniana przy pomocy wielu ostrzy, wykorzystywanych do usuwania nadmiernego zarostu. Dobrze dobrany aftershave może załagodzić objawy podrażnienia, miejscową czerwoność skóry, a czasem nawet trądzik, ponieważ zapewnia odpowiednie nawilżenie utrzymując pH skóry na prawidłowym poziomie utrzymującym się pomiędzy czwartym, a piątym punktem na skali chemicznej zakwaszenia organizmu. (https://cmeik.pl/oferta/dla-mezczyzn/)

Czynności prewersyjne

Poza ogólnym stosowaniem aftershavu ważne są również czynności prewencyjne, jakie powinniśmy wykonywać regularnie aby zapobiegać potencjalnemu przesuszaniu się skóry. Kosmetykiem, który nam to umożliwi jest peeling wykonywany tylko raz w tygodniu. Dobre dobrany peeling o odpowiedniej gramaturze granulatu pomoże złuszczyć i usunąć martwy naskórek. Kosmetyk ten nie jest trudny w użytkowaniu, a zabieg złuszczania skóry można wykonywać nawet pod prysznicem, aby zaoszczędzić czas. Usuwanie martwego naskórka i zanieczyszczeń przy pomocy mydła ze specjalnie opracowanym granulatem zapewni stałą ochronę prze wrastaniem się włosków oraz nieprzyjemnościami związanymi z trądzikiem młodzieńczym. Jest to kompleksowa czynność która, pod warunkiem systematycznego stosowania, będzie sukcesywnie usuwać nawet najgłębiej umiejscowione zanieczyszczenia w naszej skórze.

Polecamy: Czas na herbatę

happysad

Innym naprawdę istotnym krokiem w zapobieganiu podrażnień i zanieczyszczeń na skórze naszej twarzy jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy koniecznie pamiętać o pici od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, ze względu na czynniki zdrowotne i aparycyjne. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów pomoże zapobiegnie powstawaniu zaczerwienień spowodowanych promieniowaniem słonecznym UV oraz mrozem, zredukuje wielkość worków pod oczami i zapewni, że skóra pozostanie zdrowa i młoda na długi czas. Dodatkową zaletą przyjmowania dostosowanej ilości płynów jest wspomaganie odchudzania i przemiany materii. Właśnie dlatego, jeśli walczymy z nadmiarem kilogramów, dobrze jest pić tyle wody, ile tylko możemy. Umożliwi to organizmowi sprawne działanie i przyspieszy metabolizm sprawiając, że organizm sam z siebie będzie spalał kalorie. https://cmeik.pl/